סוגי פוליש 2018-07-15T09:35:39+03:00

סוגי הפוליש הקיימים

תהליך העבודה עם פוליש ווקס

עבודות פוליש

ווקס הוא חומר שנראה כמו שעווה ומיועד למריחה ויושם ישירות על גבי סוגים שונים של ריצוף. את יישום החומרים מבצעים בדרך כלל על גבי רצפות אבן מסוג ויניל, סומסום, שיש, טרצו וכדומה. החומר השעוותי עובר התכה בתוך מכונת הפוליש ונמרח לאחר ייבוש מלא של הרצפה. לאחר מריחת הווקס עצמו ממתינים עוד כמה שעות עד לייבוש מוחלט. רק כאשר הרצפה כבר יבשה לחלוטין ניתן להתחיל בפעולת הפוליש ולבצע הברקה וליטוש עם דסקית "לבד". הדסקית היא סוג של סקוץ' עם רמת חיכוך נמוכה ובזכותה ניתן להגיע לשכבת ציפוי מבריקה ומרהיבה. בנוסף, השילוב בין הווקס והפוליש מבטיח מגוון יתרונות:

  • הגנה על הציפוי מפני חדירת נוזלים וספיגת שומנים
  • מניעת הצטברות לכלוך
  • הרחקת כימיקלים מזיקים שנמצאים בתוך חומרי ניקיון

באמצעות מכונת פוליש ייעודית שמורחת את הווקס ניתן להגיע לתוצאות מרשימות. מומלץ לבצע פעולות שימור על שכבת המגן ולהשתמש בחומרים שמיועדים להברקת רצפה אחרי פוליש ווקס.

המאפיינים של פוליש קריסטל

פוליש הוא הליך משולב לקרצוף והברקת סוגים שונים של מרצפות.

השילוב בין פעולה כימית ומכאנית מאפשרת לקרצף ולהבריק מרצפות עם מכונה ייעודית.

עם זאת, יש כמה הבדלים בין פוליש קריסטל, פוליש ווקס ופוליש אקרילי.

ההבדל הבולט ביותר הוא שפוליש ווקס מתבצע עם חומר עשוי שעווה,

לעומת פוליש אקרילי שדורש שימוש בחומר פלסטי שקוף. מנגד,

פוליש קריסטל נעשה על ידי קרצוף צמר פלדה ובמקביל גם חימום והחדרת חומר הברקה לשכבה העליונה של המרצפת.

התוצאה היא ברק, עמידות גבוהה לנזקים ולכלוך ומראה מרשים לאורך זמן.

פוליש לקרמיקה

איזה ניקיון הוא הטוב ביותר עבור משטחי קרמיקה?

מהן הסכנות בעת ביצוע פוליש בקרמיקה?

מהם הקריטריונים המצביעים על בחירת החברה המתאימה לביצוע ניקיון הקרמיקה?

רצפת הקרמיקה נוטה עם השנים לצבור לכלוך ובעיקר בחיבורים בין המרצפות. גם ניקיון ביתי שגרתי בדרך כלל לא יעזור לרצפה ישנה ולכן פתרון בצורת פוליש לקרמיקה נבחן על ידי משפחות רבות.

האם ישנן סכנות בביצוע פוליש לקרמיקה?

רצפת קרמיקה היא רצפה עדינה החשופה למפגעים שונים.

פוליש לקרמיקה יהיה שונה במהותו מפעולת פוליש על משטחים אחרים וזאת כיוון שפוליש רגיל עלול לפגוע בקרמיקה ובשכבת ההגנה שלה.

המטרה של הפוליש היא ליצור רצפה נקיה וחלקה, אך ביצוע לא נכון עלול להוביל לנזק ולכן הפוליש מתבצע בצורה שונה מעט.

קרצוף, ניקוי והברקה של השיש

פוליש לשיש כולל קרצוף, ניקוי ובסוף הפעולה הברקה שלו. ביצוע הקרצוף דורש מכונה מיוחדת ובחירת סקוץ' שיבצע את העבודה כראוי בלי לפגוע במשטח השיש. רק חברה המכירה את סוגי המשטחים השונים תוכל להתאים את הסקוץ' הנכון ולהבטיח עבודה עם תוצאות נפלאות וללא פגיעות.

הנחת שכבת הגנה בביצוע פוליש לשיש

השיש שעובר ניקוי בפוליש צריך בסופו של דבר להיות משטח שימושי והמטרה צריכה להיות שמירה על המראה הנקי לאורך זמן. חלק בלתי נפרד מעבודת הפוליש צריכה להיות מריחת חומר מיוחד המתאים לשיש. החומר ישמור על המראה לאורך זמן וישלים את עבודת הפוליש.

לאחר ביצוע פוליש לשיש יש צורך לשמור עליו בצורה הטובה ביותר. ניקיון קבוע עם חומרים מאושרים לשימוש ולא חזקים מדי, יהיה הטוב ביותר עבורו. במקרה של החלפת חומרי ניקוי ושימוש בחומרים שיש לגביהם ספק, מומלץ לבצע ניסוי בפינה ולבחון אם השיש מגיב בצורה שאינה חיובית לחומר וזאת לפני ששמים אותו על השיש כולו. במקרה שיש לך ספק לגביי הניקיון לאחר הפוליש, כל שעלייך לעשות הוא לפנות אל החברה ולהתייעץ איתה כיצד לפעול.

כללי מפתח לליטוש נכון

עבודות ליטוש מתבצעות בראש ובראשונה לפי סוג הריצוף. אריחי טרצו שמיוצרים מתערובת בטון לבן וחלקי אבן מלוטשים בצורה שונה מאשר שיש, ואפשר לשלב ליטוש אבן ביהלום עם דיסק מצופה גרגרי יהלום כדי להסיר שכבות לכלוך עבות במיוחד. שנית, חברה מקצועית יכולה להציע שירות משתלם של ליטוש ריצפה בתוך הבית וליטוש למרצפות חוץ. בתוך הבית משתמשים בחומרים אחרים כי אין סכנה של חשיפה לשמש, בעוד בגינה ובחצר נדרשות שיטות ליטוש מתקדמות יותר. בנוסף, כדאי לרכז את כל שירותי הליטוש והניקיון תחת קורת אחת. כך ניתן לשלב בין ליטוש ריצפה ופוליש ווקס וליישם שכבת הגנה מפני שחיקה. את החברה בוחרים לפי פרמטרים של ניסיון, זמינות וציוד.